Tuesday, Oct. 8

HIGH SCHOOL VOLLEYBALL

Gainesville at Aubrey, 5 p.m.

Braswell at Argyle, 6 p.m.

Bridgeport at Krum, 6 p.m.

HSAA at Liberty Christian, 6 p.m.

Gunter at Pilot Point, 6 p.m.

Melissa at Sanger, 6 p.m.

Trophy Club Nelson at Guyer, 6:30 p.m.

Northwest at Lake Dallas, 6:30 p.m.

Ryan at Denton, 6:30 p.m.

Ponder at Callisburg, 7 p.m.

MIDDLE SCHOOL FOOTBALL

Eighth Grade

Lake Dallas vs. Navo, (Braswell)

Calhoun at Little Elm

Rodriguez vs. Harpool (Guyer)

Myers vs. Strickland (Ryan)

Crownover vs. McMath (Denton)

COLLEGE VOLLEYBALL

Tarleton at TWU, 6 p.m.

Wednesday, Oct. 9

No events scheduled

Thursday, Oct. 10

HIGH SCHOOL FOOTBALL

Guyer at Keller Timber Creek, 7 p.m.

HIGH SCHOOL VOLLEYBALL

Liberty Christian at Fort Worth Nolan, 6 p.m.

MIDDLE SCHOOL VOLLEYBALL

Calhoun at Strickland

Little Elm at Lake Dallas

Harpool at Crownover

McMath at Myers

Navo at Rodriguez

COLLEGE SOCCER

West Texas A&M at TWU, 7 p.m.

Friday, Oct. 11

HIGH SCHOOL FOOTBALL

Gainesville State School at Calvary, 5 p.m.

Braswell at Frisco Lebanon Trail, 7 p.m.

Denton at Grapevine, 7 p.m.

Colleyville Heritage at Ryan (C.H. Collins), 7 p.m.

Aubrey at Vernon, 7 p.m.

Krum at Bridgeport, 7 p.m.

Frisco at Lake Dallas, 7 p.m.

Liberty Christian at Fort Worth Nolan, 7 p.m.

North Lamar at Argyle, 7:30 p.m.

Ponder at Pilot Point, 7:30 p.m.

HIGH SCHOOL VOLLEYBALL

Calvary at Midland Classical, 4 p.m.

Aubrey at Melissa, 4:30 p.m.

Ponder at Whitesboro, 4:30 p.m.

Celina at Sanger, 4:30 p.m.

Bridgeport at Argyle, 5 p.m.

Krum at Springtown, 5 p.m.

Little Elm at Braswell, 5:30 p.m.

Northwest at Denton, 6:30 p.m.

Keller Timber Creek at Guyer, 6:30 p.m.

Lake Dallas at The Colony, 6:30 p.m.

COLLEGE VOLLEYBALL

Western New Mexico at TWU, 6 p.m.

Saturday, Oct. 12

COLLEGE FOOTBALL

UNT at Southern Mississippi, 6 p.m.

HIGH SCHOOL VOLLEYBALL

Calvary at Amarillo San Jacinto, 6:30 p.m.

COLLEGE VOLLEYBALL

UT Permian Basin at TWU, 3 p.m.

COLLEGE SOCCER

Eastern New Mexico at TWU, 12 p.m.

Sunday, Oct. 13

COLLEGE SOCCER

UNT at UAB, 1 p.m.

COLLEGE VOLLEYBALL

Southern Mississippi at UNT, 1 p.m.

Monday, Oct. 14

No events scheduled

Tuesday, Oct. 15

HIGH SCHOOL VOLLEYBALL

Argyle at Springtown, 5 p.m.

Aubrey at Sanger, 6 p.m.

Decatur at Krum, 6 p.m.

Liberty Christian at All Saints, 6 p.m.

Pilot Point at Callisburg, 6 p.m.

The Colony at Denton, 6:30 p.m.

Guyer at Keller Fossil Ridge, 6:30 p.m.

Lake Dallas at Braswell, 6:30 p.m.

Northwest at Ryan, 6:30 p.m.

Fort Worth Calvary at Calvary, 6:30 p.m.

Ponder at S&S Consolidated, 7 p.m.

MIDDLE SCHOOL FOOTBALL

Seventh Grade

Harpool vs. Crownover (Guyer)

Little Elm at Lake Dallas

Rodriguez vs. Myers (Ryan)

Strickland vs. Navo (Braswell)

McMath vs. Calhoun (Denton)

Recommended for you