Tuesday, Sept. 13

VOLLEYBALL

Aubrey at Peaster, 5:30 p.m.

Ryan at Wichita Falls Rider, 6 p.m.

Krum at Celina, 6 p.m.

Watauga at Calvary, 6 p.m.

Argyle at Keller Central, 6 p.m.

Denton at Braswell, 6:30 p.m.

McKinney North at Lake Dallas, 6:30 p.m.

John Paul II at Liberty Christian, 6:30 p.m.

Guyer at McKinney, 7 p.m.

Pilot Point at Callisburg, 7 p.m.

Ponder at Pottsboro, 7 p.m.

MIDDLE SCHOOL FOOTBALL

Eighth Grade

Harpool at McMath (Denton)

Crownover at Little Elm

Myers at Lake Dallas

Navo at Strickland (Ryan)

Thursday, Sept. 15

FOOTBALL

Denton at Keller Timber Creek, 7 p.m.

VOLLEYBALL

Liberty Christian at Trinity Christian, 6:30 p.m.

MIDDLE SCHOOL VOLLEYBALL

Harpool at Myers

Calhoun at Navo

McMath at Strickland

Crownover at Lake Dallas

Friday, Sept. 16

FOOTBALL

Frisco Lone Star at Ryan, 7 p.m.

Braswell at Kaufman, 7:30 p.m.

Argyle at Abilene Wylie, 7:30 p.m.

S&S at Ponder, 7:30 p.m.

Lake Worth at Krum, 7:30 p.m.

Sanger at Bridgeport, 7:30 p.m.

Gunter at Pilot Point, 7:30 p.m.

Benbrook at Aubrey, 7:30 p.m.

Savoy at Calvary (Ryan), 7:30 p.m.

VOLLEYBALL

S&S at Ponder, 4:30 p.m.

Peaster at Krum, 4:30 p.m.

Red River Rattlers at Aubrey, 4:30 p.m.

Gunter at Pilot Point, 4:30 p.m.

Wichita Falls at Denton, 5 p.m.

Celina at Sanger, 5 p.m.

Braswell at Sherman, 5:30 p.m.

Prosper at Lake Dallas, 5:30 p.m.

Plano West at Guyer, 6 p.m.

Midlothian at Argyle, 6:30 p.m.

COLLEGE SOCCER

UNT at Texas, 7 p.m.

Oklahoma Baptist at TWU, 7 p.m.

COLLEGE VOLLEYBALL

UNT vs. Incarnate Word, 11 a.m., Nacogdoches

UNT vs. Stephen F. Austin, 6:30 p.m., Nacogdoches

TWU at Angelo State, 7 p.m.

Saturday, Sept. 17

COLLEGE FOOTBALL

UNT at Florida, 6:30 p.m.

COLLEGE VOLLEYBALL

UNT vs. Little Rock, 10 a.m., Nacogdoches

TWU at Tarleton State, 12 p.m.

Sunday, Sept. 18

COLLEGE SOCCER

UNT at Rice, 7 p.m.

Monday, Sept. 19

MIDDLE SCHOOL FOOTBALL

Seventh Grade

Myers at Harpool (Guyer)

Calhoun at Navo (Braswell)

Strickland at McMath (Denton)

Crownover at Lake Dallas

Tuesday, Sept. 20

VOLLEYBALL

Calvary at Trinity Willow Park, TBD

Vernon at Krum, 5:30 p.m.

Wichita Falls at Braswell, 6 p.m.

Sanger at Melissa, 6 p.m.

Princeton at Argyle, 6 p.m.

Denton at Denison, 6:30 p.m.

Ryan at Sherman, 6:30 p.m.

Lake Dallas at The Colony, 6:30 p.m.

Ursuline Academy at Liberty Christian, 6:30 p.m.

Gainesville at Aubrey, 6:30 p.m.

Allen at Guyer, 7 p.m.

Whitesboro at Pilot Point, 7 p.m.

Gunter at Ponder, 7 p.m.

MIDDLE SCHOOL FOOTBALL

Eighth Grade

Myers at Harpool (Guyer)

Calhoun at Navo (Braswell)

Strickland at McMath (Denton)

Crownover at Lake Dallas

COLLEGE VOLLEYBALL

UNT at Baylor, 6 p.m.

TWU at Texas A&M-Commerce, 6 p.m.

Thursday, Sept. 22

FOOTBALL

Lake Dallas at Newman Smith, 7 p.m.

VOLLEYBALL

Calvary at Burton Adventist, TBD

Liberty Christian at Bishop Lynch, 6:30 p.m.

MIDDLE SCHOOL VOLLEYBALL

McMath at Lake Dallas

Calhoun at Strickland

Navo at Harpool

Little Elm at Myers

COLLEGE SOCCER

Marshall at UNT, 7 p.m.

 

Friday, Sept. 23

FOOTBALL

Denton at Ryan, 7 p.m.

Paris at Argyle, 7:30 p.m.

Guyer at Plano, ?? p.m.

Liberty Christian at Prestonwood, 7:30 p.m.

Ponder at Santo, 7:30 p.m.

Carrollton Ranchview at Krum, 7:30 p.m.

Sanger at Midlothian Heritage, 7:30 p.m.

Pilot Point at Brock, 7:30 p.m.

Pottsboro at Aubrey, 7:30 p.m.

Calvary at Canyon Creek, 7:30 p.m.

VOLLEYBALL

Celina at Aubrey, 4:30 p.m.

Pilot Point at S&S, 4:30 p.m.

Krum at Gainesville, 5 p.m.

Sanger at Argyle, 5 p.m.

Denton at Ryan, 5:30 p.m.

Lake Dallas at Newman Smith, 5:30 p.m.

Guyer at Plano, 6 p.m.

Coppell at Braswell, 6:30 p.m.

COLLEGE VOLLEYBALL

Southern Mississippi at UNT, 7 p.m.

COLLEGE SOCCER

West Texas A&M at TWU, 7 p.m.

Saturday, Sept. 24

COLLEGE FOOTBALL

UNT at Rice, TBA

COLLEGE VOLLEYBALL

Texas A&M-Kingsville at TWU, 1 p.m.

Sunday, Sept. 25

COLLEGE SOCCER

Louisiana Tech at UNT, 1 p.m.

Eastern New Mexico at TWU, 2 p.m.

COLLEGE VOLLEYBALL

Florida International at UNT, 1 p.m.

Monday, Sept. 26

MIDDLE SCHOOL FOOTBALL

Seventh Grade

McMath at Lake Dallas

Strickland at Calhoun (Denton)

Navo at Harpool (Guyer)

Little Elm at Myers (Ryan)

Tuesday, Sept. 27

VOLLEYBALL

Calvary at Fort Worth Calvary, TBD

Wichita Falls at Ryan, 6 p.m.

Krum at Bridgeport, 6 p.m.

Sanger at Decatur, 6 p.m.

Aubrey at Bonham, 6 p.m.

Gainesville at Argyle, 6 p.m.

Denton at Wichita Falls Rider, 6:30 p.m.

Denison at Braswell, 6:30 p.m.

Carrollton Creekview at Lake Dallas, 6:30 p.m.

Liberty Christian at Parish Episcopal, 6:30 p.m.

Guyer at Wylie, 7 p.m.

Pilot Point at Pottsboro, 7 p.m.

Ponder at Whitesboro, 7 p.m.

MIDDLE SCHOOL FOOTBALL

Eighth Grade

McMath at Lake Dallas

Strickland at Calhoun (Denton)

Navo at Harpool (Guyer)

Little Elm at Myers (Ryan)

COLLEGE VOLLEYBALL

Dallas Baptist at TWU, 6 p.m.

Wednesday, Sept. 28

COLLEGE SOCCER

Texas A&M-Commerce at TWU, 7 p.m.

Thursday, Sept. 29

FOOTBALL

Ryan vs. Braswell, 7 p.m.

VOLLEYBALL

Calvary at Watauga, TBD

Fort Worth Nolan at Liberty Christian, 6:30 p.m.

MIDDLE SCHOOL VOLLEYBALL

Little Elm At Calhoun

Myers at McMath

Crownover at Navo

Strickland at Lake Dallas

Friday, Sept. 30

FOOTBALL

Sherman at Denton, 7 p.m.

Plano East at Guyer, 7 p.m.

R.L. Turner at Lake Dallas, 7 p.m.

Liberty Christian at John Paul II, 7:30 p.m.

Krum vs. Texarkana Plesant Grove at Royse City, 7:30 p.m.

 

VOLLEYBALL

Callisburg at Ponder, 4:30 p.m.

Aubrey at Melissa, 4:30 p.m.

Argyle at Krum, 5 p.m.

Bridgeport at Sanger, 5 p.m.

Sherman at Denton, 5:30 p.m.

R.L. Turner at Lake Dallas, 5:30 p.m.

Plano East at Guyer, 6 p.m.

Braswell at Ryan, 6:30 p.m.

COLLEGE VOLLEYBALL

UNT at UTSA, 6 p.m.

Midwestern State at TWU, 7 p.m.

COLLEGE SOCCER

TWU at Midwestern State, 7 p.m.

Saturday, Oct. 1

COLLEGE FOOTBALL

Middle Tennessee at UNT, 6 p.m.

COLLEGE VOLLEYBALL

Cameron at TWU, 2 p.m.

Sunday, Oct. 2

COLLEGE SOCCER

Westewrn Kentucky at UNT, 1 p.m.

COLLEGE VOLLEYBALL

UNT at Louisiana Tech, 1 p.m.

 

Recommended for you